4metin.net,4metin.ro
Bine Ati Venit Pe Max4ALL Veti Invata sa faceti servere de Metin2 Counter Strike etc.. Faceti Multe mesaje si spor la muca

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

4metin.net,4metin.ro
Bine Ati Venit Pe Max4ALL Veti Invata sa faceti servere de Metin2 Counter Strike etc.. Faceti Multe mesaje si spor la muca
4metin.net,4metin.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

+2
Pavel
KriminalKid
6 participanți

In jos

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Empty Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

Mesaj Scris de KriminalKid Joi Iul 22, 2010 3:59 am

Prezentare inainte de a posta !


Detii un forum (sectiune) de prezentari in care putini useri se prezinta ?
Ai dori sa fie acest lucru nevoit inainte sa posteze alt mesaj sau sa creeze alt topic ?

Puteti realiza asa facand urmatorii pasi:

1. Crearea grupei speciale

Pentru acest lucru sa fie posibil mai intai de toate cream o noua grupa din PA/Utilizatori si Grupuri/Grupuri/Administrarea Grupurilor, o numiti cum doriti voi, ii vom spune de exemplu "Prieteni", aranjati setarile dupa bunul plac exceptand urmatoarele setari:

- Statutul grupului : Grup inchis sau Grup invizibil
- Adeziunea automata a membrilor : Da
- Numar minim de postari : 1

Mareste aceasta imagineRedu aceasta imagine Click aici pentru a o vizualiza la dimensiunea originala.
Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Priete10

2. Configurarea forumurilor

Dupa ce grupa a fost creata, trebuie sa intrati in permisiunile fiecarui forum pe care il aveti din panou. Intrati in PA/General/Forum/Categorii si forumuri/ si selectati permisiunile fiecarui forum in parte selectand imaginea Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Perms pentru accesarea permisiunilor forumurilor.
La
fiecare forum, setati urmatoarele pentru grupa noua pe care ati creat-o
si membrii inregistrati ai forumului (pe modul avansat):

Mareste aceasta imagineRedu aceasta imagine Click aici pentru a o vizualiza la dimensiunea originala.
Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Forumu12

Atentie !
Toate aceste setari le faceti in absolut toate forumurile exceptand
cele pe care nu doriti ca membrii sa posteze mesaje sau sa creeze
topicuri si cel special creat pentru prezentari !

3. Configurarea forumului pentru prezentari

Urmatorul si ultimul pas este sa aveti selectate urmatoarele setari pentru forumul de prezentare (mod avansat):


Mareste aceasta imagineRedu aceasta imagine Click aici pentru a o vizualiza la dimensiunea originala.
Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Prezen10

Am finalizat ! Si cum functioneaza ?

Membri
obisnuiti cu nici un mesaj, nu vor putea crea un alt mesaj sau subiect
decat daca creaza un topic in forumul de prezentari in care sa se
prezinte, dupa crearea unui subiect, vor avea un mesaj si vor fi
adaugati automat in grupa speciala "Prieteni" cu care
vor putea posta mesaje si crea topic-uri oriunde au acces. Stati
linistiti, daca ati facut setarile cum trebuie la forumul pentru
prezentari, membri obisnuiti nu vor putea raspunde la alte prezentari
pentru a obtine acel mesaj in plus pentru adeziunea automata la grupul
membrilor prezentati.

Cum ii indemnati sa se prezinte ? Mesaj privat automat la inregistrare, mesaj pe pagina de start etc.

lol! Nota:
Folosirea permisiunilor in acest mod vă va afecta foarte mult rangul
forumului dumnevoastra in motoarele de cautare deoarece motoarele de
cautare nu pot indexa decat continutul vizibil pentru vizitatori al
forumului deci cu alte cuvinte nu vor putea indexa decat forumul de
prezentare si decat mesajele care apar in acel forum.
KriminalKid
KriminalKid
Administrators
Administrators


https://max4all.all-up.com

Sus In jos

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Empty Re: Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

Mesaj Scris de Pavel Vin Iul 23, 2010 2:45 am

foarte tare tutorialul

Pavel
Level 2
Level 2


Sus In jos

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Empty Re: Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

Mesaj Scris de ciprian3 Vin Iul 23, 2010 11:57 am

super imi va prinde bn la forumul meu Ms muult
ciprian3
ciprian3
Helper
Helper


Sus In jos

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Empty Re: Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

Mesaj Scris de KillerMan Dum Iul 25, 2010 8:43 am

bv
KillerMan
KillerMan
Helper
Helper


Sus In jos

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Empty Re: Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

Mesaj Scris de KriminalKid Dum Iul 25, 2010 9:48 am

mersii all
KriminalKid
KriminalKid
Administrators
Administrators


https://max4all.all-up.com

Sus In jos

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Empty Re: Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

Mesaj Scris de Kata Vin Iul 30, 2010 1:40 pm

esti foarte tare
Kata
Kata
Moderator
Moderator


Sus In jos

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Empty Re: Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

Mesaj Scris de Hitman Lun Aug 02, 2010 7:10 pm

Bv Razz
Hitman
Hitman
Moderator
Moderator


Sus In jos

Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului? Empty Re: Cum puteti obliga membrii sa se prezinte inainte de a avea acces la ansamblul forumului?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum