4metin.net,4metin.ro
Bine Ati Venit Pe Max4ALL Veti Invata sa faceti servere de Metin2 Counter Strike etc.. Faceti Multe mesaje si spor la muca

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

4metin.net,4metin.ro
Bine Ati Venit Pe Max4ALL Veti Invata sa faceti servere de Metin2 Counter Strike etc.. Faceti Multe mesaje si spor la muca
4metin.net,4metin.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Spectator Dead Banner ads banner server

3 participanți

In jos

Spectator Dead Banner ads banner server Empty Spectator Dead Banner ads banner server

Mesaj Scris de Adryyy Dum Iun 27, 2010 2:34 pm

Am facut acest tutorial mura in gura ca am observat pe alte forumuri concurente ca nu sunt destule detalii , majoritatea dintre voi poate nu stiu cum se face mai exact asa ca m-am gandit sa fac un tutorial mai detaliat si mai explicit. Sper sa va fie de folos spor la tr

Descriere: Acest plugin iti pune in stanga ecranului, sus, cand esti spectator sau mort o imagine dorita (un banner)

Descarcare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nume: Spectator Banner Ads


Instalare:


1. Fisierul spec_banner_ads.amxx il duceti in addons/amxmodx/plugins
2. Intrati in addons/amxmodx/configs deschideti fisierul plugins.ini si in el adaugati urmatoarea linie sub celelalte:
spec_banner_ads.amxx



Cvar-uri: (se adauga in addons/amxmodx/configs/amxx.cfg)
spec_banner_ads 1/0 - 1 daca este activat iar 0 daca este dezactivat

Informatii:

* Imaginea dorita o puneti in cstrike/gfx sub numele de amxx
* Atentie! fisierul trebuie sa aiba extensia .tga adica sa fie asa: amxx.tga
* Alta imagine in functie de spectator si dead o puneti tot in cstrike/gfx sub numele de friends
* Atentie! fisierul trebuie sa aiba extensia .tga adica sa fie asa: friends.tga
* Daca lasati cvar-ul setat 0 se va vedea decat amxx.tga fara friends.tga!

Pentru a va fi mai usor v-am atasat fiserele amx.tga si friends.tga pe care il descarcati de AICI pe care il veti inserta in urmatorul program pentru a avea marimea acceptata ca sa va functioneze pluginul corect programul se cheama paint.net si il puteti descarca de la urmatoarea dresa gratis [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
v-am atasat si o imagine dupa ce am insertat fiserul amx.tga dupa care in spatiul desenat veti pune voi imaginea dorita fara sa depasiti lunginea sau latimea masurata in pixeli si deasemenea celelalte masuri sa fie exact ca in poza atasata mai jos



Sursa Topic Gratuit
Adryyy
Adryyy
Administrators
Administrators


Sus In jos

Spectator Dead Banner ads banner server Empty Re: Spectator Dead Banner ads banner server

Mesaj Scris de ciprian3 Sam Iul 24, 2010 11:26 am

misto
ciprian3
ciprian3
Helper
Helper


Sus In jos

Spectator Dead Banner ads banner server Empty Re: Spectator Dead Banner ads banner server

Mesaj Scris de Hitman Joi Iul 29, 2010 3:46 pm

Bv Smile
Hitman
Hitman
Moderator
Moderator


Sus In jos

Spectator Dead Banner ads banner server Empty Re: Spectator Dead Banner ads banner server

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum